• przeczytaj scenariusz zajęć, spróbuj go przećwiczyć, • w scenariuszu są miejsca, w których możesz spisać swoje uwagi i sporządzić notatki, • zgodnie z uwagami ze scenariusza przygotuj materiały potrzebne do zajęć (np. wydrukuj kartę z twarzą Marii), • wydrukuj odpowiednią ilość kart z zadaniami dla uczniów. W szkole Scenariusz zajęć przeprowadzony w grupie sześciolatków, w Przedszkolu Samorządowym w Gródku. Temat: Podróż do bajkowego lasu. Cel. Inspirowanie dzieci do zabaw opartych na znanych bajkach i baśniach, utrwalenie ich treści. Cele operacyjne Dziecko: zna treści ulubionych baśni i bajek, swobodnie wypowiada się, Scenariusz zajęć otwartych z udziałem rodziców prowadzonych w Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach Temat zajęć: „Morze, góry i stolica, czyli podróż po Polsce”. Termin: 19.11.2019r. Grupa: IX (6-latki) Miejsce: sala gimnastyczna Osoba prowadząca: Anna Łukasik-Frątczak, Anna Dura. Zbiór wszystkich wpisów (scenariusze i inspiracje do zajęć) związanych z tematem: W podróży po Polsce. Inspiracje do zajęć: Inspiracje do zajęć – Podróże; Inspiracje do zajęć – Podróż po Europie; Inspiracje do zajęć – Kto Ty jesteś? Polak mały; Inspiracje do zajęć – Wakacje tuż, tuż; Scenariusze zajęć Miejskie Przedszkole nr 9 w Płocku. 09-402 Płock ul. Krótka 1. tel. 24 364 31 16. fax.24 364 31 17. mp09@zjoplock.pl. Deklaracja dostępności. Kartka z kalendarza. Lokalizacja. Scenariusz zajęć edukacji matematycznej kl. III Czas trwania: ok. 45 minut. Temat : Jak zaplanować podróż? Cele główne lekcji: • dekodowanie hasła ukrytego w łamigłówce • obliczanie odległości pomiędzy wskazanymi punktami oraz na rysunku schematycznym • wykonywanie działań na dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 • wyznaczanie kierunków na mapie • wykonanie rysunku Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców. Temat: „Podróże małe i duże”. Grupa wiekowa: 4-latki. Prowadząca: Kamila Wesoła. Cele ogólne: - określenie przez dzieci charakteru i nastroju piosenki. - wypracowanie prawidłowego oddechu podczas śpiewu. - doskonalenie umiejętności gry na wybranych instrumentach perkusyjnych. Przebieg zajęć: 1. Powitanie piosenką: "Przywitajmy się wesoło" .Wszystkie dzieci dostają frotki, które mają założyć na prawą rękę. 2. Słuchanie wiersza: "Rakieta" B. Lewandowskiej. Kolejami, samolotem dobrze jeździ się po świecie, ale ja wciąż marzę o tym, by pilotem być w rakiecie. Stoi pojazd mój przed bramą Jeśli osoba niepełnosprawna nie jest w stanie wykonać jednej z powyższych czynności, musi podróżować z opiekunem, który ma ukończone 16 lat. Podróż samolotem osoby niepełnosprawnej jest jak najbardziej możliwa. Jeśli dodatkowo przygotujemy się do niej odpowiednio wcześnie, może okazać się przyjemna i bezproblemowa. Przebieg zajęć Część wstępna Uczestnicy zajmują miejsca w kręgu na krzesłach . Prowadzący siada w środku – każde dziecko podaje nazwę jakiegoś znanego mu państwa – przypisujemy go do kontynentu . Ważne, żeby kraje nie powtarzały się – Zadanie polega na tym, aby na komendę „ Europa” wszystkie osoby z krajów Dzieci, za każdym razem, kiedy wyruszają w dalszą podróż, mówią rymowankę: „Startujemy samolotem. Miś Uszatek jest pilotem” i naśladują lot samolotem. 5. Dzieci gromadzą się przy chmurce oznaczonej dwoma kropkami. Miś Uszatek mówi: Przystanek Francja. A oto mój przyjaciel. Przebieg zajęć: 1.Podróż jeżyka Jasia Jeżyk Jaś bardzo lubi podróżować, latał samolotem, jeździł autem, autobusem, rowerem, ale jeszcze nigdy jeżyk nie podróżował pociągiem a słyszał, że to wspaniała przygoda. Tym bardziej, że to jest niezwykły pociąg, bo pociąg matematyczny. E. Dryjo — Scenariusz zajęć „Podróż na Planetę Fantazja". 6 . Przeniesienie do Krainy Rzeczywistości poprzez zamknięcie oczu i wysłucha­ nie wiersza D. Wawiłow Szybko! Szybko! Szybko, zbudź się, szybko wstawaj! Szybko, szybko, stygnie kawa! Szybko, zęby myj i ręce! Szybko, światło zgaś w łazience! Scenariusz zajęcia dla 5-6 latków. Prowadząca zajęcie: Lidia Słodkiewicz. Temat kompleksowy: ,, Podróżujemy pociągiem”- zabawy dydaktyczne inspirowane wierszem M. Czerkawskiej ,,Żeby tylko pociąg stanął”. Cele ogólne: *rozwijanie słuchu fonematycznego. *rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej. *doskonalenie umiejętności Scenariusze zajęć 1 Pobierz scenariusz z wykorzystaniem tej pomocy dydaktycznej. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania Otwórz scenariusz w kiosku Uzyskaj dostęp do tego scenariusza oraz do ponad 1700 innych scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. .
  • 701ov9m7v6.pages.dev/949
  • 701ov9m7v6.pages.dev/682
  • 701ov9m7v6.pages.dev/270